Zvěřinové hody v Bělé  28. září

Příjemný zážitek v krásném prostředí a s výbornými specialitami, kterým se nedalo odolat. To byla jedna z posledních akci našeho sdružení. Zároveň jsme oslavili "Václava".

 

Autobusový zájezd  13.-14. září

program zájezdu

  V sobotu 12. září naše sdružení a jeho příznivci vyrazili opět na tradiční poznávací zájezd. Tentokrát byl cíl naší cesty v Broumově. Nejdříve jsme si prohlédli soukromý pivovar a muzeum pivovarnictví a příbuzných řemesel. Tento pivovar má dlouhou tradici, byl založen již v roce 1348 benediktinskými mnichy. Díky velmi přívětivé paní průvodkyni a jejímu výkladu se nám odkrylo tajemství vaření výborného piva OPAT. A na závěr nás čekala i ochutnávka pěti druhů piv. Po tomto zážitku se nikdo nemůže divit, že jsme téměř vykoupili pivovarský krámek.
  Další zážitek byl ryze duchovní. Čekala nás prohlídka broumovského kláštera. Tam nás uchvátila výzdoba barokního kostela, který ani po zrušení kláštera nepřestal sloužit duchovním účelům a tím byl uchráněn různým přestavbám. V tomto kostele byla objevena kopie Turínského plátna z roku 1651 - byla nalezena nad kaplí sv. Kříže v dřevěné schránce za zlaceným štukovým věncem s nápisem Sancta Sindon v roce 1999. Na světě se nachází kolem 40 podobných kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě.
  Odpoledne bylo určeno turistice. Vyjeli jsme k parkovišti a prošli se přírodní rezervací Ostaš se skalními pískovcovými labyrinty a s vyhlídkami na Krkonoše se Sněžkou, Broumovské stěny a Javoří hory. Komu tato procházka nestačila, mohl se vydat na další okruh do menšího skalního města nazývané Kočičí skály. To už se přiblížil večer a my se jeli ubytovat do Police nad Metují. Večer nás čekala večeře a pak se do noci upevňovala přátelství při dobrém pití.
  V neděli ráno jsme zahájili dobrou a vydatnou snídaní a vyrazili směr Ratibořice, kde nás čekala prohlídka zámku a Babiččina údolí. Jde o nádherný kout naší země, kde se snadno ponoříme do historie spojené s časy kněžny Kateřiny Vilemíny Zaháňské, poblázněné Viktorky, Barunky a dalších postav spojených s románem Babička. Ještě nás čekal oběd v Náchodě a tím vlastně náš výlet pomalu končil. Na zpáteční cestě jsme navštívili malou japonskou zahradu v polské vesnici Jarków. Bylo to nádherné zakončení. Myslím, že se zájezd líbil a každý si mohl vybrat to svoje.

Na příští rok již náš rg připravuje další 9. zájezd do polských Tarnowskich Gór.

Pavla Benatzká

 

Cyklostezkou Bečva  17.srpen

trasa cesty

 

Turisticko poznávací akce Zuberec (SK)  5.- 12.červenec

...

 

4. cyklo prezentační setkání   7.- 8.červen

Cílem těchto setkávání je aktivní využití volného času cyklistikou a její propagace. Chceme poznávat a prezentovat krásná a zajímavá místa opavského okresu a přiblížitje především polským účastníkům. Zároveň připravujeme další společné projekty a akce.

 

Cyklo výjezd do Bělé a Píště  1.červen

Teplá a slunná neděle přímo vybízela k vyjížďce na kole. Zvolili jsem si návštěvu Bělé a Píště a pokračovali jsme dál cyklostezkou přes Polsko do Strahovic.

 

Valná hromada  2.květen

Valná hromada projednala rozbor hospodaøení za rok 2013 a schválila rozpoèet pro rok 2014. Byl zvolen výkonný výbor sdružení ve složení Rudolf Grygarèík, Margit Ihnová, Lidie Dihlová a Pavla Benatzká.

 

Vojenský prostor Libavá 1.květen

Za krásného poèasí jsme opìt po roce absolvovali trasu dlouhou 56 km vojenským prostorem Libavá. Tento rok se tady znovu sešel velký počet cyklistů a turistů.