Den Země 16.4.2011

Den Země proběhl v katastru pod Luzarovými kopci. Připomenuli jsme si výsadbu stromořadí (45 vzrostlých stromů) v roce 2006. Byl to první projekt, který naše sdružení získalo. Vysadili jsme jeden strom na místo stromu uschlého. Na závěr nemohl chybět oheň a opékání párků od firmy Latoň-Wieder. Poděkování patří všem zúčastněným, jak starším, tak mladším.

Bílý kámen 1.5.2011

Letos poprvé jsme se zúčastnili této každoroční cykloakce. Počasí nás sice odrazovalo, ale nevzdáli jsme to. Odměnou nám byla krásná a zajímavá krajina. Odpoledne dokonce vysvitlo slunce a mohli jsme se za jízdy dosušit. Naše účast nebyla velká, pouze 4 osoby, ale věřím, že v příštím roce vyjedeme ve větším počtu.

1. cyklo prezentační akce - Opava

O víkendu 4.- 5.6.2011 si dali v Opavě dostaveníčko zástupci několika cykloturistických klubů z Polska a Čech. Jednalo se o první akci tohoto typu v našem regionu. Setkání si kladlo za cíl propagaci cykloturistiky, hledání nových možností spolupráce a přípravy společných projektů. Sobotní podvečer byl věnován prezentacím jednotlivých sdružení, kdy byla klubům dána možnost pohovořit o svých úspěšně realizovaných projektech a připravovaných aktivitách pro tento rok. Po oba víkendové dny čekaly na účastníky společné vyjížďky po cyklotrasách v okolí města Opavy a Hradce nad Moravicí. Přijali zástupci oslovených klubů z Raciborze, Krapkowic a Opole, se kterými již spolupracujeme čtyři roky. V Polsku se pravidelně účastníme několika obdobných víkendových cyklosetkání. Jsme připraveni obdobnou aktivitu organizovat každoročně také v našem regionu. Letošní akce se zúčastnilo 19 cyklistů z Čech a 15 z Polska. Za klub Rajder z Opole - 5 zástupců, za Krapkowickie rowerki z Krapkowic - 4 zástupci a 6 cyklistů z Raciborze.

Cyklodovolená Horní Střítež 4.– 9.7.2011

Den prvý

Tak se opět dostavilo léto a s ním i doba dovolených a volna. I my ze sdružení Světlo do života jsme se vydali na cesty. Volba padla na okolí města Tábora, kde je zajímavá krajina, historické památky a husitská minulost...

celý článek

 

Křižácké hrady a zámky 2011 - „Śladem krzyźackich warowni“

Projekt realizuje sdružení Rajder z Opole. Mám příležitost se tohoto projektu také zúčastnit. Auto parkuji u Jacka (první z organizátorů), je večer, úterý 12.7.2011. První setkání na nádraží ( PKP Opole) s Ewou (druhá z organizátorů) ve 23.20 hod. Vlak směr Olsztyn ...

 

celý článek

 

Neusiedlersee 2011

 

Autobusový zájezd do Wroclawi 10.-11.9.2011

Navazujeme nepřímo na předchozí čtyři zájezdy do Ratiborze, Krapkowic, Opole a Nysy. Cílem není jen poznat krásné město Wroclaw, ale navštívit i některá zajímavá místa v okolí. Proto je zájezd rozdělen do dvou dnů. První věnujeme prohlídce zámku v městě Brzeg a samotnému městu Wroclaw. S průvodcem Petrem Zahnašem můžeme obdivovat starobylou část města, především jeho zajímavé církevní památky, most zamilovaných, nábřeží Wisly a krásně upravená náměstí. Úžasná je prohlídka Panoramy Raclawické. V každém z nás zanechává hluboký dojem. V neděli po vydatné snídani se připravujeme k odjezdu do městečka Sobotka. Čeká nás zde přechod hory Sleza(715 m) s úžasnými výhledy do krajiny. Cestou objevujeme přístupnou kamennou rozhlednu. Po "troše" turistiky (6,5 km) odjíždíme do města Swidnice. Máme štěstí na prohlídku překrásného dřevěného kostela s českým komentářem. V městečku Kamienec Ząbkowicki se prohlídka zaměřuje na renovovaný zámek, bohužel uzavřený z důvodu smrti majitele.

Věřím, že zájezd oslovil všechny účastníky, představil zajímavá místa v tomto regionu a v každém z nás zanechal krásné vzpomínky. Organizace těchto zájezdu je časově náročná, protože každý zájezd je "originálem", je směřován do jiné oblasti. Pro mne to znamená najít nové kontakty, vše dopředu dojednat a intuitivně sestavit časový plán. Pokud došlo k nějakým menším nesrovnalostem, pak se jménem sdružení za ně omlouvám.

Rudolf Grygarčík, organizátor


Chata na Karlově 8.-9.10.2011

Každoroční setkání členů sdružení na chatě na Karlově – Malá Morávka slouží ke zhodnocení akcí stávajícího roku a především je to možnost krásné relaxace.

Obec Chlebičov

 

Punč ne zemědělské škole 25.-26.11.2011

Získané prostředky slouží k činnosti a projektům sdružení, do kterých se zapojují také žáci zemědělské školy.

Obec Chlebičov Obec Chlebičov

 

Světlo do života